Chcesz trenować w domu? Sprawdź na jaki sprzęt postawić

Chcesz trenować w domu? Sprawdź na jaki sprzęt postawić

Czym powinien wyróżniać się dobry sprzęt do ćwiczeń?

Wiele osób zadaje sobie pytanie – jaki sprzęt do ćwiczeń wybrać, aby przynosiły odpowiednie efekty i rezultaty. Najważniejsze jest to, aby sprzęt był bezawaryjny, wytrzymały oraz wszechstronny, aby angażował podczas ćwiczeń możliwie jak największą ilość mięśni. Oczywiście dla wielu osób ważne jest także to, aby sprzęt był tani. Przy założeniu, że klienci poszukują urządzenia głównie do aerobowego treningu, a więc takiego, podczas którego spalimy dużo kalorii, zredukujemy tkankę tłuszczową, wzmocnimy stawi i mięśnie oraz poprawimy wydolność organizmu, sprzętem najlepszym do tego rodzaju ćwiczeń będzie z pewnością eliptyczna maszyna bądź też orbitrek.

Zarówno maszyna eliptyczna, jak i także orbitrek są rewelacyjnymi urządzeniami fitness, które angażują w zasadzie wszystkie grupy mięśni. Bardzo ważne jest to, że pozwalają one na trenowanie partii górnych ciała, które są pomijane regularnie podczas ćwiczeń na innego rodzaju urządzeniach cardio. Ćwiczenia systematyczne na takowych urządzeniach pomagają wzmocnić oraz także wymodelować mięśnie łydek, ud, ramion, pośladków, pleców oraz klatki piersiowej co się przekłada na proporcjonalny oraz także zdrowy wygląd osoby trenującej osiągany w relatywnie krótkim czasie.

Najchętniej wybierany sprzęt do ćwiczeń

Bez dwóch zdań najbardziej popularnym urządzeniem do domu, szczególnie przez osoby, które sobie nie mogą pozwolić na bardzo duży sprzęt profesjonalny. Ile za dobry orbitrek musimy zapłacić? Ceny tych maszyn rozpoczynają się już od kilkuset złotych. Musimy jednak powiedzieć sobie jasno, że tańsze sprzęty, przy treningu regularnym nie wytrzymują z reguły dwóch lat i zniechęcają skutecznie użytkowników do dalszych ćwiczeń. Orbitrek wytrzymały musi być stabilny. Powinien posiadać duże zamachowe koło oraz powinien być wyposażony w dobre łożysko.

Osobom po poważnych kontuzjach czy też osobom starszym poleca się eliptyczne maszyny. Mają one duże zamachowe koło, które zawsze jest umieszczane  z przodu. Trening na eliptycznej maszynie zagwarantuje nam niezmiernie naturalny oraz bezpieczny ruch. Dzięki płynności unikalnej oraz przebiegu eliptycznemu ruchów, trening na tejże maszynie eliptycznej jest bardzo łagodny dla stawów. Ruch jest wydłużony i to bardziej w poziomie. Sylwetka osoby ćwiczącej nie unosi się w pionie, a same kolana nie są tak mocno uginane jak podczas pracy na przykład na orbitreku z kołem tylnym.

Zdjęcie utworzone przez senivpetro - pl.freepik.com
Powrót do góry